Elemental Tri Series -wyniki

W niedzielę 14 maja 2017 r. na terenie Centrum Rekreacyjno-Sportowego „Ukiel” w Olsztynie oraz na ulicach miasta Olsztyna odbyły się zawody triathlonowe ELEMENTAL TRI SERIES OLSZTYN 2017. Podczas zawodów triatlonowych odbyły się również biegi towarzyszące dla dzieci i młodzieży, a dla dorosłych na dystansie 10 km - 10K Run Series Olsztyn 2017.

Zawody triathlonowe odbyły się na trzech dystansach:
• Dystans olimpijski - 1,5 km pływanie, 40 km jazda na rowerze i 10 km bieg
• Dystans sprint - 750 m pływanie, 20 km jazda na rowerze i 5 km bieg
• Dystans supersprint - 200 m pływanie, 10 km jazda na rowerze i 2,5 km bieg

Biegi towarzyszące dla dzieci i młodzieży, w trzech kategoriach wiekowych odbyły się na trzech dystansach:
• W kategorii wiekowej 1-7 lat dystans 200 m biegu
• W kategorii wiekowej 8-11 lat dystans 500 m biegu 
• W kategorii wiekowej 12-15 lat dystans 1 km biegu

Frekwencja w tym dniu dopisała i na starcie ogółem stanęło 812 zawodników i zawodniczek:

• W zawodach triathlonowych wystartowało 507 zawodników, ukończyło 425,
• W biegach towarzyszących dla dzieci i młodzieży wystartowało 138 osób, ukończyło 119. 
• W biegu na 10 km wystartowało 167 biegaczy, z czego 157 dotarło do mety.

NAJLEPSZE WYNIKI :

DYSTANS OLIMPIJSKI

Klasyfikacja generalna mężczyzn:

1. Łukasz Kalaszczyński GVT BMC Triathlon Team 01:43:07
2. Maciej Chmura GVT BMC LKKS Górnik Wałbrzych 01:46:40 
3. Sergiusz Sobczyk TRINERGY TEAM 01:48:20

Klasyfikacja generalna kobiet:

1. Ewelina Pisarek UKS Tri-Team Rumia 02:02:32 
2. Monika Chodyna Najmowicz Triathlon Rowerysportowy.pl 02:09:56
3. Anna Ranoszek UKS Cityzen_Poznań Rat 02:10:28


DYSTANS OLIMPIJSKI - SZTAFETA

1. Marek Pałysa/Paweł Najmowicz/Hubert Mildner - TRI NEGU 01:51:59. 
2. Paweł Rutkowski/Piotr Orłowski/Marcin Staśkiewicz - TRI NEGU 02:06:16 
3. Anna Zielińska/Ewa Rybacka/Monika Wójcik - 3 LIFE TEAM 02:21:39


DYSTANS SPRINT

Klasyfikacja generalna mężczyzn:

1. Tomasz Marcinek KS AZS-AWF Katowice Tridivision Triathlon Team 00:54:55
2. Miłosz Sowiński AZS AWF Wrocław Triathlon Pro Team 00:55:14
3. Tomasz Brembor GVT BMC AZS AWF Katowice 00:55:23


Klasyfikacja generalna kobiet:

1. Aleksandra Sikora Triathlon YMCA Kraków 01:00:59
2. Paulina Klimas AZS AWF Katowice GVT BMC 01:01:21 
3. Roksana Słupek MUKS Piętnastka Bydgoszcz 01:01:23


DYSTANS SUPERSPRINT

Klasyfikacja generalna mężczyzn:

1. Kuba Kowalski UKS G-8 Bielany Warszawa 00:30:36
2. Szymon Dzik SSP ORKA Iława 00:30:51
3. Dawid Goryńsaki UKS TRS Susz 00:30:54


Klasyfikacja generalna kobiet:

1. Magdalena Sudak UKS G-8 Bielany Warszawa 00:33:08
2. Marta Sikora Triathlon YMCA Kraków 00:33:17 
3. Katarzyna Rumińska SSP ORKA Iława 00:33:36

Szczegółowe wyniki zawodów na stronie http://triathlonseries.pl/triathlon-olsztyn/wyniki/